www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

Ne01232022

Last update11:39:24

Jihočeská parkovací - Co je doma, to se počítá!

  • PDF

Omlouvám se Vám za nepřesné informace a přináším informace nové. Jak došlo k tomu, že jsem spekulativně počítal zisk z parkování? Když jsem se zajímal o informace o parkování ve městě, požádal jsem kancelář primátora o informace k vybírání parkovného. Písemně jsem zažádal o materiály k výběrovému řízení, tyto jsem dostal. Pana doktora Homolky, právníka magistrátu, jsem se zeptal, zda je možné získat kopii smlouvy, uzavřenou mezi Jihočeskou parkovací a městem. Doktor Homolka byl vstřícný a v jeho kanceláři mi poskytl tyto informace: Kopii smlouvy mám právo získat dle zákona o svobodném přístupu k informacím, ovšem na většinu pasáží se vztahuje obchodní tajemství. Podle informace doktora Homolky dostává město určitou částku, v rozhovoru blíže nespecifikovanou. Kolik peněz Jihočeská parkovací vybere a svým podnikáním získá, je ovšem jejich obchodní tajemství. Podle informací z odboru náměstka primátora Jelena, správy veřejných statků, je ovšem situace řešena jinak. Ing. Hrušková, vedoucí odboru mi poskytla tyto informace: Město dostane na účet veškeré peníze vybrané z parkovacích automatů a veškeré peníze z parkovacích karet dostane město skrze svou pokladnu. Peníze vybrané z automatů jsou pečlivě evidovány. Zdá se, že peníze se nikde neztrácejí. Měsíčně pak dostává firma obstarávající parkování ve městě 35% + DPH z částky jako úplatu za vykonané služby. Pakliže firma vybere za rok částku přesahující 13 milionů, dostane další procenta navíc, až do výše 15% + DPH, s tím, že městu musí zůstat minimálně 7,6 milionů.

Pokud dobře počítám, tak město z dvaceti milionů vybraných na parkování, což je přibližná částka vybraná za rok na parkování, uváděná v účetnictví města, vyplatí společnosti PARKING PRAHA a.s. Kč 11 119 000,- a městu zůstane Kč 9 810 000,-.

Jihočeská parkovací ovšem pro město není partnerem. Partnerem města je společnost PARKING PRAHA a.s., JIHOČESKÁ PARKOVACÍ s.r.o. byla zřízena jako dceřiná společnost proto, aby ji občané lépe přijali. Přeci jen někoho napadlo, že když bude vybírat peníze Jihočeská společnost se sídlem v Českých Budějovicích, bude to pro občany přijatelnější něž aby peníze za parkování vybírala firma pražská, jak to ve skutečnosti je.

Určitě to ale nebyl úmysl tehdejšího primátora doc. RNDr. Tettera. Bylo mi řečeno, že Ing. Jarolímek, ředitel společnosti PARKING PRAHA a.s., která ve skutečnosti peníze za parkování vybírá, se ani s docentem Tetterem v době uzavírání smlouvy neznal. Ne ne, pane docente, úplně cizí lidi. A s Vaším synem, to už vůbec ne. I když, co je špatného na tom, starat se o blaho svého syna?

http://www.navatypgroup.cz/o-spolecnosti

Společnost NAVATYP a.s. - výroční zpráva 2004

 

Všimněte si, že ve výroční zprávě se hovoří o 17,5 tisících místech k parkování.  Uniklo mi něco? Nebo už máme domluvenu stavbu dopředu?

 

Společnost NAVATYP a.s. - výroční zpráva 2005

 

Společnost NAVATYP a.s. - výroční zpráva 2006

 

Ladislav Vrabel

P.S. pane docente Tettře, když už jste mě připravili o živobytí, něměl byste pro mě taky nějaký ten kšeftík za 11 milionů ročně? 13 zaměstnanců zvládnu a udělat nějaké to nové eseróčko umím také. Díky za odpověď.

 

 

 

Komentářů
Jihočeská parkovací - Co je doma, to se počítá!
lowestpowerrate.com 2014-08-09 17:55:09

I don't usually comment on sites but this 1 caught my attention. It's amazing the way you include
everything and how anyone can relate solely to it.

http://lowestpowerrate.com
Jihočeská parkovací - Co je doma, to se počítá!
sildenafil 2014-09-27 16:53:06

sildenafil cena

http://levitra.shop1.cz/
Jihočeská parkovací - Co je doma, to se počítá!
sildenafil praha 2014-09-29 00:17:20

sildenafil cena

http://levitra.shop1.cz/
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."