www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

Ne01232022

Last update11:39:24

Pokuta za to, že žiješ v Budějcích

  • PDF

Představte si situaci. Máte provozovnu, kterou musíte zásobovat. Přijedete k ní autem a dostanete pokutu. Za porušení dopravního značení. A s tím se váže otázka: “Jak se bránit, když město (magistrát), které je zodpovědné za dopravní značení, vytvoří nefungující dopravní paskvil, neumožní provozovateli domu, aby jej mohl dopravně obsloužit a následně dává provozovateli pokuty za porušení dopravního značení skrze svoji městskou policii a následně svůj odbor přestupků?

 

V případě Pizzerie u Žáby bylo dopravní značení cíleně změněno, abych k pizzerii nemohl ani přijet. Situaci okolo pizzerie monitorovala sousedka (zaplacená dotací na opravu domu), která po mém příjezdu před pizzerii okamžitě telefonovala na městskou policii. Městská policie takřka hned dorazila na místo a pokutovala mě za dopravní přestupek. Často jsem ani nestihl vyndat zboží z auta.

 


Nyní máme situaci obdobnou. Příjezd k pizzerii máme skrze pěší zónu, kam sice mají povolený vjezd majitelé garáží, ale město nějak pozamnělo na areál sportovního klubu, kde sídlí naše pizzerie. Městská policie tentokrát zastavila mojí manželku a magistrát města jí uložil pokutu. Její první pokutu vůbec. A hned 2 500 korun. Tuto jsem právě zaplatil. Manželka situaci okomentovala: “To máš pokutu za to, že žiješ v Budějcích.”

Ladislav Vrabel

Komentářů
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."